KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156281
nr 1215 6281
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Stilleben, Signerad. Olja på duk, 55x62
Kondition: slitage, skador, lagad
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 november 2018
kl 19:35:43
5/11 19:30:43
Gideon Börje
Läs mer om Gideon Börje